Български форум за Grunge

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Свирите ли на някакъв инструмент?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор

Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 26
Местожителство : grungeland

ПисанеЗаглавие: Свирите ли на някакъв инструмент?   Вто Юли 13, 2010 2:55 pm

Свирите ли на някакъв инструмент, или поне опитвате ли се? Страст към някакъв музикален инструмент?

Последната промяна е направена от Negative Creep на Сря Юли 14, 2010 7:22 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://grunge-bg.motionforum.net
DoReMi
Манияк
Манияк

Брой мнения : 221
Точки : 246
Дата на регистрация : 12.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Вто Юли 13, 2010 3:05 pm

Наскоро си купих една акустична китара и си свиря и пея
Вижте профила на потребителя
mad season
Новак
Новак

Cancer Брой мнения : 17
Точки : 25
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : България,София

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Сря Юли 14, 2010 2:51 pm

Ами аз "свиря" на китара е малко е пресилено да се каже че свиря но хаха да кажем че е така иначе мога малко на барабани ,а пък и май повече си падам по барабаните.Сега щях да свиря на барабани ако барабаниста ни не се беше появил хаха е така стана и по добре де
Synaesthesia
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Сря Юли 14, 2010 3:46 pm

На китара се мъча, ама ... нямам напредък. Явно просто нямам достатъчно страст и стимул :) Че съм захванала уж отдавна....
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се

Брой мнения : 192
Точки : 212
Местожителство : Space

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Чет Юли 15, 2010 12:09 pm

По принцип с мъчене и без страст нищо няма да се получи.. Трябва да чувстваш китарата като част от теб,от сърцето ти .. Свиренето на китара е като правенето на любов,без страст не се получава. :)
Вижте профила на потребителя http://kasiel.deviantart.com/
Synaesthesia
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Чет Юли 15, 2010 12:52 pm

Kass написа:
По принцип с мъчене и без страст нищо няма да се получи.. Трябва да чувстваш китарата като част от теб,от сърцето ти .. Свиренето на китара е като правенето на любов,без страст не се получава. :)

Да, наясно съм с това. Май трябваше да използвам друго определение, което е да е малко по-достоверно - мързи ме
Illnath
Активен
Активен

Брой мнения : 127
Точки : 194
Местожителство : Seattle

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Чет Юли 15, 2010 1:45 pm

барабани и пиано.... китарата не ми се получи:Д
right in two
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Възраст : 23
Местожителство : Пловдив, България

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Чет Юли 15, 2010 2:19 pm

Illnath написа:

Не знам кой си, какво си и защо си, но вече имам високо мнение за теб. Това са най-красивите инструменсти за музика според мен, aко свирех на нещо, то щеше да едното от тези. Евала, направо мн се радвам за теб и тихомълком ти завиждам.
Аз не свиря на нищо..даже с уста не ми се получава :D:D
Illnath
Активен
Активен

Брой мнения : 127
Точки : 194
Местожителство : Seattle

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Чет Юли 15, 2010 2:58 pm

right in two написа:
Illnath написа:

Не знам кой си, какво си и защо си, но вече имам високо мнение за теб. Това са най-красивите инструменсти за музика според мен, aко свирех на нещо, то щеше да едното от тези. Евала, направо мн се радвам за теб и тихомълком ти завиждам.
Аз не свиря на нищо..даже с уста не ми се получава :D:D
ами да те науча? нее кой знае колкот рудно въпорс на свободно време и любов към музиката:д
Tobi Vail
Новак
Новак

Taurus Брой мнения : 13
Точки : 15
Възраст : 24
Местожителство : на края на света

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Нед Юли 18, 2010 4:23 pm

На флейта и китара(акустична) като с второто не мога да твърдя че съм достигнала кой знае какво ниво...
Вижте профила на потребителя http://picturethissss.blogspot.com/
tania_92lp
Новак
Новак

Cancer Брой мнения : 17
Точки : 17
Дата на регистрация : 18.07.2010
Възраст : 24
Местожителство : Пловдив/Стамболийски

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Вто Юли 20, 2010 12:49 pm

Свиря на китара що годе прилично но нямам много време Общо взето ме мързи Също така преди 1 седмица си купих една малка декоративна тарамбука, но мисля че много много не ми се получава както трябва. За разлика от Лора аз мога да свиря с уста
Perfection.
Активен
Активен

Брой мнения : 123
Точки : 121
Дата на регистрация : 21.07.2010
Местожителство : The invisible strawberry field.

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Чет Юли 22, 2010 3:12 pm

Сега не свиря на нищо, само от време на време дрънкам на китарата на приятеля ми. Иначе свирех 2 години на пиано, то даже ако може да се нарече свирене, супер несериозната работа от моя страна.
Neli
Активен
Активен

Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Дата на регистрация : 23.09.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Нед Сеп 26, 2010 1:21 pm

Свиря на акустична от 4 години и ме е много яд, че не ми казаха хората, поне да знам, че с перцето няма нищо общо с пръстовото свирене... Иначе се уча на перце, така да се каже, от 2 месеца. Все пак се радвам, че почнах с класиеската китара, защото иначе надали щях да срещна такъв учител, който да ме научи не само да свиря музиката, но и да я чувствам като ритъм, смисъл, да различавам красотата на всеки един инструмент и всичко, а и се научих така да се каже да разбирам музиката... преди мразех джаз, но ми показаха и хубавата страна на тая музика, сега не съм тръгнала да си пускам де, но не ми е никак неприятно да го слушам.
Имам някаква такава амбиция да се науча да свиря и много си обичам китарите и мразя да ги давам на някой да ми ги носи или да ми ги пипа по някакъв начин
Вижте профила на потребителя http://nirvanabg.deviantart.com/
Гаднярка
Активен
Активен

Брой мнения : 145
Точки : 157
Дата на регистрация : 07.09.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Вто Сеп 28, 2010 9:34 am

Хах...свиря на акустична от 3 месеца и не е мн зарибително събирам парички за електрическа (соло) ..но май по ме влекат барабаните. ииии сега се сещам че преди свирех на цигулка но беше мъчително защото господинът ми чупеше пръстите
Neli
Активен
Активен

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Вто Сеп 28, 2010 1:09 pm

Гаднярка написа:
Хах...свиря на акустична от 3 месеца и не е мн зарибително събирам парички за електрическа (соло) ..но май по ме влекат барабаните. ииии сега се сещам че преди свирех на цигулка но беше мъчително защото господинът ми чупеше пръстите

събирах 2 години пари за електрическа
Ако акустичната не ти е итнересна може и електричката да не ти хареса... Защо не пробваш да отидеш при някой познат, който има да ти покаже това-онова, или някой учител, който разполага с повечко китари? На каквото и да искаш да свириш, 2те най-важни неща са да имаш хъс и добър учител поне според мен
right in two
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Местожителство : Пловдив, България

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Сря Сеп 29, 2010 12:17 am

Гаднярка написа:
2те най-важни неща са да имаш хъс и добър учител поне според мен

Най-важното, което трябва да имаш, за да се занимаваш с китара и какъвто и да е музикален инструмент, то е музикланият слух. Ако не можеш да чуваш и най-малката нотичка и най-тихия тон, то няма мсисъл да се занимаваш, колкото и хъс да имаш, дори и да ти преподава най-добрия учител. В днешно време всеки се гласи на китарите..

"Трябва да се научиш как да не се вкопчваш, преди да се научиш как да придобиваш.
Животът трябва да бъде докосван, а не удушаван."
Neli
Активен
Активен

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Сря Сеп 29, 2010 1:41 am

right in two написа:
Гаднярка написа:
2те най-важни неща са да имаш хъс и добър учител поне според мен

Най-важното, което трябва да имаш, за да се занимаваш с китара и какъвто и да е музикален инструмент, то е музикланият слух. Ако не можеш да чуваш и най-малката нотичка и най-тихия тон, то няма мсисъл да се занимаваш, колкото и хъс да имаш, дори и да ти преподава най-добрия учител. В днешно време всеки се гласи на китарите..

да обаче аз рпеди не бих могла ад кажа че съм ралзичавала инструментите в една песен, или че вобще съм се заслушвала толкова, докато не започнах да се уча да свиря... не знам мжое преди да не ми е било чак толкова интересно да следя различните инструменти...
Имам предвид, че има хора с по-лош слух от други, но има и такива, които просто ен тренират добрия си слух и им трябва само едно малко побутване от правилния човек

Наистина слухът е основен, съжалявам че го пропуснах...
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се

Брой мнения : 192
Точки : 212
Местожителство : Space

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Сря Сеп 29, 2010 7:03 am

right in two написа:

Хаха Искам да отбележа,обаче,че са много малко хората с абсолютен слух и при повечето той се изгражда с времето.И в началото е много вероятно да не чуваш някои неща(освен това,в началото не знаеш какво точно чуваш,ако не си "на ти" с нещата),това се натрупва след дълги процеси на свирене и "отваряне на вътрешното ухо".Хъсът е най-важен.

ПС : Нотите се пишат върху петолиние,тоновете се чуват. Не че нещо ..

А,Гаднярке,не знам до каква степен си опознала акустичната китара,но тя си е китара. Ако не изпитваш влечение към нея,е много вероятно и с електрическата да не се получи.Освен това да владееш акустична е много важно,защото ти дава една добра основа преди да преминеш към електрическата.Не си мисли,че ще хванеш електтрическа и ще станеш Стийв Вай.+ това видях,че си споменала,че искаш соло китара.За да преминеш към соло китарата, за да умееш да свириш добре соло, е нужно да овладееш много други похвати,преди да започнеш да импровизираш.Или на кратко : Не бързай толкова с електрическата,ако смяташ да се занимаваш сериозно. Ако нямаш такива немерения,можеш да последваш примера на пичовете от рекламата на Каменица.
Вижте профила на потребителя http://kasiel.deviantart.com/
Synaesthesia
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Пон Окт 11, 2010 11:02 am

В момента толкова съм се зарибила по барабани, че едвам издържам.....
Като цяло цял живот са ми били зарибявка и интерес, но никога не си бях позволявала да се увличам до такава степен, че действително да ми се тропа. И сега само се пазаря тука, имам едни приятели барабанисти...
Убийствена зарибявка е, мисля сериозно да им обърна внимание като инструмент..
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Today at 7:31 am

Свирите ли на някакъв инструмент?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1