Български форум за Grunge

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

За и против вегетарианството

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор

Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 26
Местожителство : grungeland

ПисанеЗаглавие: За и против вегетарианството   Чет Юли 22, 2010 4:23 pm

Вегетарианци ли сте и подкрепяте ли всъщност ''каузата'' им на тези, които са?
Аз лично не съм...не мисля, че някога бих могла да съм. Не са ми такива нагласите, аз се разтапям като ми замирише на месеце...не мога да си представя живота без пържолки...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://grunge-bg.motionforum.net
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се

Брой мнения : 192
Точки : 212
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Юли 23, 2010 4:22 am

Аз не ям месо от вече две години и го чувствам като нещо естествено.Не ми се яде месо,не изпитвам нужда и не ми потичат лигите,когато видя,даже напротив.Естествено е да подкрепям каузата. Но всичко това е въпрос на нагласа и на лични възгледи,които просто си идват естествено и няма как да накараш човек,който умира за месо,да спре.Въпрос на личен избор и съзнание е.
Вижте профила на потребителя http://kasiel.deviantart.com/
Nirvana.Addicted
Послушен
Послушен

Брой мнения : 81
Точки : 161

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Юли 23, 2010 4:33 am

Цитат :
Това е като да си одереш котката да я изпечеш и да я изядеш.
Не ям месо,не мисля и да ям.Само като си помисля,че нещо е било убито за да го ям започва да ми се гади.
Вижте профила на потребителя
Synaesthesia
Администратор
Администратор

Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Дата на регистрация : 11.07.2010
Местожителство : grungeland

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Юли 23, 2010 4:46 am

Да но като се замислиш преди векове хората кво са яли?Не са имали изобилие от избор, ловували са и са яли, така че не виждам каква е разликата. Честно казано наистина не разбирам вегетарианците, но не ги и обвинявам разбира се. Такава ви е нагласата - окей.
Не одобрявам примерно ония извратеняци, които ядат кучета, забравих ги кои бяха. Все пак не съм седнала да си препичам на скара домашни любимци. Някой животни просто са си създадени сякаш природно за тази цел...
Наскоро даже гледах по Дискавъри как в ресторантите най-скъпите предлагат конско месо - ето това също не го одобрявам.
Вижте профила на потребителя http://grunge-bg.motionforum.net
blue_skies_f
Активен
Активен

Брой мнения : 93
Точки : 114
Дата на регистрация : 12.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Юли 23, 2010 7:20 am

Не съм вегетарианка. Ям месо, когато ми се отдаде възможност. Но като цяло не бих и станала вегетарианка, вярвам,че това е един правилен начин на хранене или поне до някъде, но някак си не ми се струва, че бих се отказала от месото, не че го ям всеки ден и всяка нощ. :) В интерес на истината ям много малко месо.
Perfection.
Активен
Активен

Брой мнения : 123
Точки : 121
Дата на регистрация : 21.07.2010
Местожителство : The invisible strawberry field.

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Юли 23, 2010 11:48 am

Аз съм хищник, не мога без месо. На ден сигурно изяждам толкова, колкото някои други изяждат за седмица. Самия вкус, самата миризма, самия външен вид на месото ме изкушава. Доколкото вегетарианството, ми не съм против..все пак всеки си има избор. Друг въпрос е вече, че не приемам безсмисленото убиване на животни - ако е за храна да, но ако е за спорт не.
anemic_royalty
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Възраст : 25

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Юли 23, 2010 12:29 pm

Обичам месо, но съм на мнение, че хората могат да си правят каквото си искат и това въобще не е моя работа.Но да, подкрепям вегетарианците дори ги разбирам напълно, защото имах период в който буквално ми беше гнус да ям месо и ми се повдигаше само при мириса му.
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се

Брой мнения : 192
Точки : 212
Местожителство : Space

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Юли 23, 2010 1:10 pm

СмотЛа написа:
Да но като се замислиш преди векове хората кво са яли?Не са имали изобилие от избор, ловували са и са яли, така че не виждам каква е разликата. Честно казано наистина не разбирам вегетарианците, но не ги и обвинявам разбира се. Такава ви е нагласата - окей.
Не одобрявам примерно ония извратеняци, които ядат кучета, забравих ги кои бяха.

Точно това е разликата - сега имаме избор.

Извратеняците са корейците.
Вижте профила на потребителя http://kasiel.deviantart.com/
Demia
Скучаещ
Скучаещ

Брой мнения : 36
Точки : 39
Дата на регистрация : 24.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Съб Юли 24, 2010 4:18 pm

Всеки си има избор и не трябва да се съди заради това. Аз ям месо, но само пилешко и свинско.
right in two
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Възраст : 23
Местожителство : Пловдив, България

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Чет Юли 29, 2010 6:19 am

Аз не мога без месо.
Но съм твърдо ЗА. Идеята да се храним с животни ме отвращава, опитвала съм се няколко пъти да спра, но не се получава. Ограничавам се с пилешко и свинско..риба не ям..
it's ok to eat fish, cause they don't have any feelings..
Sadden
Послушен
Послушен

Capricorn Брой мнения : 63
Точки : 66
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Пет Авг 06, 2010 1:48 pm

Аз пък обичам да си хапвам месце и каквото ми хареса, да ме прощават вегетарианци и там разни такива
Вижте профила на потребителя http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1238172968
anne_jonson
Активен
Активен

Capricorn Брой мнения : 119
Точки : 124
Дата на регистрация : 12.12.2010
Възраст : 28
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: "My body's not a graveyard!"   Съб Дек 18, 2010 11:14 am

Вегетарианка съм вече повече от година, а от няколко месеца насам съм и веган, това е нещо като строг вегетарианец, който не само не яде месо, ами и мляко, яйца, и изобщо всякакви продукти от животински произход. Освен това веганите не използват кожа, вълна, коприна и изобщо доколкото се може ограничават използването на продукти, които са добити чрез страданието на животни. Да си веган, за разлика от това да си вегетарианец, е основано на морални подбуди. Някои вегетарианци са такива заради собственото си здраве, а благото на животните не ги интересува. Аз още докато бях само вегетарианка, това беше напълно и единствено от морални причини! Винаги съм обичала животните и се чудя как чак сега съм спряла да ги ям! Като се замисля е нелепо да се радваш на някоя козичка на село, а после да изядеш същата такава козичка.. ааа, гадост! За мен яденето на трупове е извратено, да ме прощават месоядните..
Вегетарианството не е вредно, както го набеждават месоядните, съвсем спокойно човек може да си набави всички необходими вещества, включително и белтъци, чрез правилен хранителен режим. Никой не може да ме убеди, че се храни по-здравословно, само защото яде месо, а на всичкото отгоре се тъпче и с всякакви видове junkfood. Освен това веге храните не са само марули, има най-различни вкусни и полезни неща, стига човек да се интересува..
Както вече казах, станах вегетарианка по морални причини, а след като гледах най-добрия, по мое мнение, документален филм - и веган. Прилагам няколко линка, един от които е с въпросния филм, предупреждавам, че не е за хора със слаби сърца и лабилна психика, ако ви стиска - гледайте го!

http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529# - "Ако кланиците имаха стъклени стени, всички щяха да са вегетарианци"

http://www.youtube.com/watch?v=5eKYyD14d_0 - не успях да намеря целия филм, това е само трейлър

http://www.vegebg.org/vegebg/ - полезен сайт за вегетарианци :))

Corporate prison we stay..
Вижте профила на потребителя http://www.youtube.com/watch?v=Jl0oVVxDhA4&NR=1
Lucy.Fur.
Активен
Активен

Aries Брой мнения : 94
Точки : 96
Дата на регистрация : 07.11.2010

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Съб Дек 18, 2010 1:47 pm

По принцип съм вегетарианка от година и нещо, обаче напоследък се получава така, че няма как да не ям месо, особено във България и особено в тва време на годината. Вегетариански неща предлагат на супер малко места, а и предпочитам да не умра от глад.
Така де, не ям месо, не просто щото не обичам хората да колят зайчета/патки/прасета и прочие, просто МРАЗЯ вкусът, повръщам всичко освен пилешкото. А и някой ден когато животните се обърнат срещу хората, очевидно няа да умра.
Веган за нищо на света няа стана, според мен е просто абсолютно безсмислено, съжалявам. (лол не, не съжалявам) Въобще не схващам идеята на "веганизма" да не ядеш животински продукти. Е, КВО ДА ЯМ? Фекалите си? Очаквам скоро да спрат да се ядат и зеленчуци щото някво се натрапваме на майката природа и очевидно не сме я питали дали може да й ядем от продукцията. И очевидно всичките лайна, които ядете са благодарение на издевателстването на някой върху някой друг. Но нищо.

Знаете ли кво бих яла всеки ден с удоволствие и кеф. Човешко. Един японец, който е бивш сериен убиец канибал и сегашна звезда в Япония, казва че имало вкус малко на туна.
Char
Администратор
Администратор

Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 24

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Съб Дек 18, 2010 2:18 pm

Вижте какво, и аз обичам животните и, нека бъдем честни, нямам НИЩО против пилетата, но ям пилешко отвреме навреме. Защо?
защото няма да спра убиването на пилета като спра да ги ям. Нито риболова. Пилето, което ям, вече е мъртво и не изпитвам никаква вина, докато го поглъщам.
От друга страна, рядко ям месо. Не ми харесва. Пиле и риба основно.
мразя свинско, телешко, агнешко, заешко, кренвирши, глупости.
Но от "животински продукти" посмъртно не мога да се откажа....кашкавал е това, хора, сирене, кисело мляко!!
не.

Цитат :
Знаете ли кво бих яла всеки ден с удоволствие и кеф. Човешко. Един японец, който е бивш сериен убиец канибал и сегашна звезда в Япония, казва че имало вкус малко на туна.
Баси жалкото...не обичам туна. : (

Like lonely ghosts
at a roadside cross
we stay because..... we don't know where else to go.

Последната промяна е направена от Char на Нед Дек 19, 2010 1:58 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Lucy.Fur.
Активен
Активен

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Съб Дек 18, 2010 2:26 pm

Char написа:

Баси жалкото...не обичам туна. : (

Ее, спокойно, ше опитаме някой ден може да не е на туна.
Never trust asians. :D
Neli
Активен
Активен

Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 23

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Нед Дек 19, 2010 11:35 am

Не съм чак толкова морален човек...
пък и в крайна сметка те затова ги гледат животните... ако спрат хората масово да ядат животинско и т.н., ще намалеят приходите и мжое дори да фалират някои фирми => няма да отглеждат тея животни, за колкото и ркатко да е то и ще сме убили жиротни по начина че не сме им позволили да съществуват, защото е нямало да бъдат нужни никому ХД пф да пак мисля някви нелогични работи... май...
лол ениуей месото принципно не ми е от любимите храни... пилешкото ми е най-вкусно, а от рибите само сьомгата ми е наистина вкусна, от другите ми става някво такова неприятно да ям нз не са ми вкусни...
мразя мазното месо и някви такива неща по него, даже в саламите и луканките е тея беличките ако имам време си ги махам ХД
не бих могла да се откажа от нещо, което е толкова вкусно сготвено ^^

човешко не бих яла щото после ще ми треперят ръцете и някви други такива здравни проблеми пък и да убиеш нещо, което съзнава какво става и т.н. ддз... може би само ако нямам избор и умирам от глад ХД

ПП: луканка с шоколад yummie
Вижте профила на потребителя http://nirvanabg.deviantart.com/
Lucy.Fur.
Активен
Активен

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Нед Дек 19, 2010 2:26 pm

Да, защото животните НЕ СЪЗНАВАТ какво става, те просто си пищят, щото по принцип и като ги пипаш пищят.
а и ПРИХОДИТЕ въобще няма да намалеят
и така понеже ме мързи да обяснявам сложните процеси, които биха настъпили, ако всички бяха вегетарианци
гледайте тва клипче
което показва какво би се случило само ако всички БРИТАНЦИ спрат да ядат месо веднъж седмично
ВЕДНЪЖ СЕДМИЧНО
http://www.youtube.com/watch?v=2bU8Gg6mRiU
представям си ако целия свят спре
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: За и против вегетарианството   Today at 4:47 am

За и против вегетарианството
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1