Български форум за Grunge

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Гората не е само дървесина

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
right in two
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 23
Местожителство : Пловдив, България

ПисанеЗаглавие: Гората не е само дървесина   Пон Авг 02, 2010 2:42 am

Национална петиция

Има доста хора, които не са подписали, ако си един от тях > цък тук

Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Synaesthesia
Администратор
Администратор

Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 26
Местожителство : grungeland

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Пон Авг 02, 2010 8:59 am

О, аз не вярвам особено на тия петиции и подписки и прочее. Прекалено много станаха, не мисля, че с някаква петиция в интернет ще се постигне каквото и да било, за квото и да било. Големи сме дебили българите никога не действаме РЕАЛНО, само думи, упреци , критики и по някоя и друга фейсбук група или петиция. Да, ама така нищо не става. Тва нищо ще спаси горите, нито ще върне изгубеното нито ще поправи квото и да било.
Вижте профила на потребителя http://grunge-bg.motionforum.net
anemic_royalty
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 25

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Сря Авг 04, 2010 6:14 am

Аз се подписах, защото мисля че трябва да правим каквото можем, независимо колко незначително би било, защото вече наистина се гаврим с природата ни, която ако преди е заслужавала да бъде възхвалявана от всеки един от българските поети, то сега благодарене на нас е заприличала на гъз.
И продължавам да не разбирам, защо ни е толкова кеф да изнасилваме това, с което би трябвало да се гордеем.
right in two
Манияк
Манияк

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Чет Авг 05, 2010 1:34 am

anemic_royalty написа:
Аз се подписах, защото мисля че трябва да правим каквото можем, независимо колко незначително би било, защото вече наистина се гаврим с природата ни, която ако преди е заслужавала да бъде възхвалявана от всеки един от българските поети, то сега благодарене на нас е заприличала на гъз.
И продължавам да не разбирам, защо ни е толкова кеф да изнасилваме това, с което би трябвало да се гордеем.

Защото сме консуматори.
Не си ли забелязала? Всичко, което харесваме, обичаме, искаме, го консумираме. Както се изрази, ние изнасилихме природата по възможно-най-гнусния и вулгарния начин. Сега търсим това, което случайно е останало неопетнено, за да го направим и с него. След това ще увеличим капацитета. ПОнеже земята не им стига, малоумните учени са открили как можем да направим Марс годна за живот. Независмо, че ще отнеме хиляди години и милиярди, милиарди долари, ще го направим. Щом са открили идеята, тя определно ще се осъществи някога..

Не си ли забелязала, че дори в отношенията по м/у си сме консуматори..? Взимаш някой, консумираш го, изхвърляш го, взимаш следващия.
Музиката..взимаш, консумираш, консумираш..изхвърляш..давай следващата група... изгубили сме дарбата да се наслаждаваме.

"Трябва да се научиш как да не се вкопчваш, преди да се научиш как да придобиваш.
Животът трябва да бъде докосван, а не удушаван."
anemic_royalty
Манияк
Манияк

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Чет Авг 05, 2010 5:36 am

Така е, наистина е вярно, но все пак мисля че това достига прекалено застрашителни размери.И наистина тъпото нещо е че вече нямаме никаква връзка с природата, а тя все пак е началото на всичко, за това сме толкова ограничени, всеки се е свил в черупката си и ккато казваш ти гледа да инсконсумира възможно най-много, но така е във времената в които живеем.
right in two
Манияк
Манияк

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Чет Авг 05, 2010 5:44 am

Аз не съм от хората, които ще се примирят със 'защото времената са такива'! И никой не трябва да го прави. Колкото и тъпи да са всички, аз ще продължавам да си гася тока на деня на Земята, ще си ходя като луда с платнена торбичка до магазина и ще подписвам всяка една такава анкета или петиция! Всички трябва да го правят..не виждат ли какво става..леле къде отидохме?!

"Трябва да се научиш как да не се вкопчваш, преди да се научиш как да придобиваш.
anemic_royalty
Манияк
Манияк

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Чет Авг 05, 2010 5:47 am

Така е, но лошото в случея знаеш ли кое е?Че не става въпрос само за опазването на природата, а за всичко.Всичко вече се е превърнало в апатия и нищо няма значение, а и хората вече не са хора, така че не се учудвай от това което се случва.По-зле сме и от животните в момента.
DoReMi
Манияк
Манияк

Брой мнения : 221
Точки : 246

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Чет Авг 05, 2010 5:48 am

За съжеление вашият линк не тръгва. После що гората загива
right in two
Манияк
Манияк

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Чет Авг 05, 2010 5:50 am

anemic_royalty написа:
Така е, но лошото в случея знаеш ли кое е?Че не става въпрос само за опазването на природата, а за всичко.Всичко вече се е превърнало в апатия и нищо няма значение, а и хората вече не са хора, така че не се учудвай от това което се случва.По-зле сме и от животните в момента.

absolutely..

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Гората не е само дървесина   Today at 2:12 pm

Гората не е само дървесина
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1