Български форум за Grunge

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
anemic_royalty
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 25

ПисанеЗаглавие: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Съб Авг 07, 2010 11:25 am

Това е книгата, която е написала братовчедката на Кърт и както вече знаем е използвала една от рисунките на Кърт за корица на книгата.
Ето линк към електронното издание ако някой реши, че ще му бъде интересно да види за какво става въпрос, а и от това което успях да скивам поне в началото името на Кърт се споменава няколко пъти http://books.google.bg/books?id=RXZtUmkweGUC&printsec=frontcover&dq=When+Nothing+Matters+Anymore:+A+Survival+Guide+For+Depressed+Teens.&hl=en#v=onepage&q=When%20Nothing%20Matters%20Anymore%3A%20A%20Survival%20Guide%20For%20Depressed%20Teens.&f=false
PS Кофти е обаче, че не всички страници излизат, но и това върши работа
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
right in two
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 23
Местожителство : Пловдив, България

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Нед Авг 08, 2010 9:54 am

Мерси, ще видя за какво става въпрос

"Трябва да се научиш как да не се вкопчваш, преди да се научиш как да придобиваш.
Животът трябва да бъде докосван, а не удушаван."
Synaesthesia
Администратор
Администратор

Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 26
Местожителство : grungeland

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Чет Авг 12, 2010 10:04 pm

Много интересно... само да имаше кой да ми закупи и преведе ВСИЧКИ ТЕЗИ КНИГИ...след 1 месец сигурно щях да се върна във форума и вече да знам толкова много, че смисъла на форума прежвевременно да уме и да се прероди
Вижте профила на потребителя http://grunge-bg.motionforum.net
Sadden
Послушен
Послушен

Capricorn Брой мнения : 63
Точки : 66
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Вто Сеп 07, 2010 8:54 am

Най-доброто средство срещу депресирани тийнове е "два шамара и да си намира работа" :D
Вижте профила на потребителя http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1238172968
anemic_royalty
Манияк
Манияк

Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 25

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Вто Сеп 07, 2010 9:53 am

Е, стига де, има някой които се депресират не само защото е модерно да си измъчен и депресиран :D :D
Sadden
Послушен
Послушен

Capricorn Брой мнения : 63
Точки : 66
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Вто Сеп 07, 2010 10:25 am

Ако тръгнеш да се депресираш още на тази възраст, когато трябва да си весел и да нямаш грижи, просто не виждам как ще се справиш, когато истинският живот те подкара с шамарите.
Вижте профила на потребителя http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1238172968
Synaesthesia
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Вто Сеп 07, 2010 10:29 am

Sadden написа:
Ако тръгнеш да се депресираш още на тази възраст, когато трябва да си весел и да нямаш грижи, просто не виждам как ще се справиш, когато истинският живот те подкара с шамарите.

Що бе всичко си е до нагласа, това с възрастта е леко поостаряло понятие...
Аз примерно съм си перманентно депресирана, при мене тва си е постоянно състояние Както познавам и много други...пък и да ти кажа честно, някой хора шамарите ги подпукват много по-отрано, отколкото трябва.
right in two
Манияк
Манияк

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Вто Сеп 07, 2010 2:37 pm

Искам да отбележа, че ако тийновете не са депресирани...то, по дяволите, какви да бъдат?! Та тийн е синоним на депресия :D

"Трябва да се научиш как да не се вкопчваш, преди да се научиш как да придобиваш.
Synaesthesia
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Вто Сеп 07, 2010 2:43 pm

Тийн не е синоним на депресия, по-скоро това е тенденция сред тях откакто излезе тая вълна с емотата и прочее...до преди това никога не съм забелязвала да е ''характерно'' сред тийновете да бъдат депресирани. Аз като бях тийнейджърка нямаше емота и светът не беше в истерия от някакви слабоумни течения. Поне покрай мен си беше искрена и чиста чалгия и никой не се интересуваше от нищо друго.. както и на много други места. А времето, когаот аз бях тийнейджърка не е толкова отдавна... после прекалено модерно взе да става. Но аз говорех за друго...говорех за истинската депресия, не за моди , влечения и т.н. бълвочи
right in two
Манияк
Манияк

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Вто Сеп 07, 2010 2:53 pm

Според мен пък точно тази на-дълбока и поглъщаща те депресия, не се среща често. Имам предвид..аз почти не съм се срещала с голям, зрял човек, който да е потънал в мрачно вглъбяване. Сякаш хората нямат време дори и за това.
Всъщност даже съм срещала само един такъв. Беше ужасно, защото това не беше просто депресия..нещо много по-гадно....и този човек е писател и вижда света по някъв начин и ми го описваше по агр..ямата, в която потъва е изкопана от смъртта на жена му...пфх много странна среща беше...видях какво е истинска депресия и вече рядко обръщам внимание на 'депресираните' хора.

Synaesthesia
Администратор
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Съб Сеп 11, 2010 5:29 am

А като се замислиш е толкова логично тийновете да са депресирани... психиката на тийнейджъра в тези години се върти около това ... семейство, училище, някоя и друга несподелена любов и толкова.
Какво пък, и аз когато бях на 15-16 съм имала великите ''проблеми'', които тогава са ми се стрували ужасни и непоправими. Имах непрекъснато някви проблеми в даскало, за нашите да не говорим, точно тогава се заразвеждаха , но то това беше чак нещо като щастлива новина, отколкото като неприятна...
Вечно нямаше кинти, умирах от скука в тая мизерна провинциална дупка, имах си и тийнейджърските любови и разочарования и толкова...колко пък му трябва на един пубер?!
Но беше истинско, доколкото сега го удариха на позьорщина...депресират се за всичко, което движи и има цвят и форма. Bullshitz.
Общувам с много тийнейджъри, много добре знам през какво минават, много добре знам и че всичките имат сходни проблеми и неприятности. Семейството почти на всеки, който познавам е няква пародия или измъчен фарс, за това много много не го одобрявам това с браковете и семействата, но тва е друга тема, дето не е за тука...
Пък и самият Кобейн. Не е ли имал и той тъкмо същите ядове? Той цял живот е бил силно разочарован, разгневен и депресиран от развода на родителите му, от тъпото им отношение и проблемите в ''семейството''. Пък и когато си толкова чувствителен колкото него... тия неща се отразяват много сериозно, остава един неизлечим белег и в един красив слкънчев ден...бум. Нямате сигурно и представа кво сочат статистиките...толкова много хора с разбити в детските години семейства посягат на живота си когато станат възрастни.
Защо ли?...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens   Today at 3:31 am

When Nothing Matters Anymore: A Survival Guide For Depressed Teens
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1